X
تبلیغات
زولا
پیش بسوی فراگیری روابط عمومی...
آرشیو
موضوع بندی

Google


در کل اینترنت
در این سایت


شنبه 11 مهر‌ماه سال 1388
آغاز آزمایشی پخش برنامه‌های تلویزیون برروی تلفن همراه در تهران

سخت‌افزار در آینده نزدیک به شکل موم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و در قالب نرم ارائه و جامدات هوشمند می‌شوند؛ امیدواریم با این قدم‌ها جامعه ما در لبه تکنولوژی جهانی جهش چشم‌گیری داشته باشد چرا که دنیا 20 سال است از این تکنولوژی استفاده می‌کند.به گزارش ایسنا سیاهکلی - معاون توسعه و فن‌آوری صدا و سیما - با بیان این مطلب در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال با استقبال از همکاری به وجود آمده بین صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ‌اگر از امکانات نوین برخوردار نباشیم مدیریت بر صدا و تصویر امکان‌پذیر نیست. بنابراین صدا و سیما به دلیل رسالتی که دارد باید از فن‌آوری‌های دیجیتال استفاده کند.

سیاهکلی خاطرنشان کرد: در بخش دیجیتال لازم است همکاری بین صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگ‌سازی و استفاده بهینه از هنر دیجیتال صورت بگیرد تا بهره کافی از این هنر منتج شود.او ادامه داد: سیستم رسانه‌های دنیا از پخش یک‌جانبه درآمده و بنابراین ناچاریم پخش صدا و تصویر و مکتوبات را در یک تعامل دو طرفه قرار دهیم. در این راستا صدا و سیما در هزار متر و 10 غرفه در نمایشگاه امسال فعالیت‌های خود در این راستا عرضه می‌کند.

وی افزود: پخش برنامه‌های دیجیتالی تلویزیون در تهران به صورت پایلوت همچنین پخش تلویزیون روی تلفن همراه در این شهر در مرحله‌ی آزمایشی است. نیوز روم‌ها، استودیو‌های مجازی، استفاده از هنرهای مجازی در حال استفاده از رادیو و تلویزیون هستند.معاونت توسعه و فن‌آوری صدا و سیما همچنین اظهار کرد: در آینده نزدیک اینترفیس‌های بین پیام‌دهنده و پیام‌گیرنده از بین می‌رود و یا به حداقل خواهد رسید. فضای مجازی به ما اجازه می‌دهد به طور مثال در یک صفحه سفید کاغذ هر آنچه را دوست داریم بکشیم و به دنیا منتقل کنیم.


در صورت تمایل به عضویت در این وبلاگ، ایمیل خود را وارد نمایید.
ایمیل شما
آمار بازدید کنندگان : 307948


Powered by BlogSky.com

نوشته های پیشین