پیش بسوی فراگیری روابط عمومی...
آرشیو
موضوع بندی

Google


در کل اینترنت
در این سایت


سه‌شنبه 31 شهریور‌ماه سال 1388
سریع‌ترین راه رسیدگی به جرائم اینترنتی: ارسال ایمیل به shora@isp

عضو اصلی مجتمع شماره 34 رسیدگی به جرایم رایانه‌یی و اینترنتی دادگستری کل استان تهران گفت: بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدگی به جرایم اینترنتی از طریق ارسال ایمیل به آدرس shora@isp.ir است.باقر افخمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شاکیان می‌توانند موارد و مدارک شکایت خود را به‌صورت فایل ضمیمه شده برای ما ایمیل کنند و یا به صورت حضوری و در ساعات اداری به مجتمع مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه تنها مرکز رسیدگی به جرایم رایانه‌یی در کل ایران به صورت حضوری همین مرکز است گفت: البته این پیش‌بینی صورت گرفته که درصورت تقاضای زیاد در استان‌ها و شهرهای دیگر در مراکز استان شعبی در این رابطه ایجاد شود.

افخمی تصریح کرد: از نظر حقوقی و قانونی اگر کسی به‌عنوان خواهان یا شاکی ادعایی را مطرح کند باید طبق قانون در محل "مشتکی عنه" مراجعه کند زیرا طبق قانون رسیدگی به یک لایحه یا طرح دعوی باید در محل حوزه دعوا باشد اما به طور استثنا به‌خاطر نوع کار و تخصصی بودن این مجموعه، فعلا این مجتمع به صورت متمرکز فعالیت می‌کند.

وی درباره مدت زمان مورد نیاز برای رسیدگی به شکایات یادآور شد: زمان رسیدگی بسته به نوع شکایت‌ها متفاوت است و باید بررسی شود که آیا مورد شکایت به کار کارشناسی، استعلام یا مراجعه نیاز دارد یا خیر اما روال عادی به این صورت است که با توجه به دستورالعمل سابق قوه قضاییه اساس کار شورای حل اختلاف تسریع در امور دادرسی و جلوگیری از اطاله دادرسی است.

افخمی در پایان یادآور شد: آدرس مجتمع شماره 34 رسیدگی به جرایم رایانه‌یی و اینترنتی دادگستری کل استان تهران خیابان سیدخندان، ‌خیابان ارسباران است.


در صورت تمایل به عضویت در این وبلاگ، ایمیل خود را وارد نمایید.
ایمیل شما
آمار بازدید کنندگان : 308273


Powered by BlogSky.com

نوشته های پیشین